Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Volkswagen Passat B6 2.0 TDI - żywotność silnika.

Volkswagen Passat B6 2.0 TDI - żywotność silnika.

Cześć.

Mam na oku Volkswagena Passata B6 z 2008 roku. Silnik 2.0 TDI Common Rail 170 KM. Przebieg 212 000 km potwierdzony książką. Interesuje mnie żywotność tego silnika. Jest sporo obiegowych opinii, że 2.0 TDI to awaryjny silnik ale jak jest u was z jego żywotnością? Faktycznie co rusz się psuje czy raczej to przypadłość mocno wyeksploatowanych i zaniedbanych egzemplarzy? Proszę o opinię bo Passat jest bardzo ładny a ja chciałbym go kupić tylko ile kilometrów wytrzyma ten silnik... Zakładając oczywiście, że będę go należycie serwisował.

Kup Passata i od razu rozbij skarbonkę. Zaraz będziesz miał do naprawy hamulec ręczny jeśli nie był wcześniej robiony. Poza tym wtryskiwacze, padną na pewno. Zapytaj właściciela czy były już wymieniane. Volkswagen wymieni ci je za darmo, ale wygląda to nieco dziwnie. Na początku jak padnie jeden to wymienią co jeden, ale samochód ściągać z drogi musisz... Później gdy padnie drugi (a na pewno padnie) to znów na lawecie pojedziesz do serwisu i wymienią już wszystkie. Jednak nie po to kupuje się samochód żeby go co chwilę przyciągać na sznurku do serwisu. Dodatkowo może pęknąć ci głowica co w serwisie kosztuje ponad 6.000 zł. Także dobrze się zastanów. Możesz też wciąć silnik 105 KM, ten jest bezawaryjny praktycznie,ale z przyspieszeniem lepiej nie wspominać, bo nie jedzie wcale. 170 KM jest super gdy się nie psuje, a uwierz mi, że zepsuje się na pewno. Sprzedawca wie co robi, przy przebiegu w okolicach 200.000 km psują się wszystkie z powyżej wymienionych podzespołów. O filtrze cząstek stałych nawet nie wspominam - a to też sporo kosztuje...
    Zastanów się czy naprawdę chcesz Passat, są tanie, to fakt... Zastanów się tylko dlaczego taki tani.

Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia