Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Volkswagen Passat B6 2.0 TDI 170 KM - jaki akumulator?

Volkswagen Passat B6 2.0 TDI 170 KM - jaki akumulator?

Witam

W moim Passacie akumulator zakończył swój żywot i postanowiłem wymienić go na nowy. W końcu zima tuż tuż Lecz po tym jak zobaczyłem, że jego pojemność to 61 Ah i marne 330 A, zacząłem wątpić w jakąkolwiek wiedzę o samochodach którą dotychczas posiadałem...
    Jakim cudem taki akumulator odpalał dwulitrowego diesla? Zaznaczam, że jest to oryginalny akumulator. Słyszałem, że ludzie mają w tym samochodzie problemy z odpaleniem w zimie, ja swój zawsze garażuję więc raczej nie zagłębiałem się w temat. Czy przypadkiem do takiego samochodu nie powinien być pakowany akumulator 72 Ah i ponad 600 A?
    Zastanawiam się nad zdecydowanie większym , co radzicie?

A może jest taki mały ze względu na niską moc przerobową alternatora?

Kup taki jaki jest w oryginale. Rzeczywiście do tych modeli pakują słabe.
    Jednak musisz wziąć pod uwagę, że alternator z Passata B6 nie da rady naładować do 100% pojemności 72 Ah.
    Niestety podtrzymywanie komputera i różnych zabezpieczeń wiąże się z poborem mocy. Dlatego nie ma się co dziwić, że po dwóch dniach postoju na mrozie samochód nie odpala. Taki to urok nowych samochodów

Też mam taki w Octavii 2.0 TDI i też mi się lubi rozładować w mrozy

Akumulator ma być taki jak producent zalecił. Słaby alternator i tak nie da rady naładować mocniejszego, więc nie ma się co naciągać na koszta. A prawda jest taka, że te Passaty to od razu po zdjęciu z taśmy powinni sprasować i wrzucić do koleby Dziękuję i nie polecam (miałem, jeździłem [naprawiałem], sprzedałem)
    pozdrawiam serdecznie Paweł.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia