Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: BMW 540i e39 a instalacja gazowa.

BMW 540i e39 a instalacja gazowa.

Cześć,

Zawsze podobała mi się BMW Serii 5 w budzie e39. Teraz mogę sobie na taką pozwolić i chciałbym wersję 540i.
    Na pewno będzie zagazowana i mam do was pytanie. Lepiej kupić już 540 z LPG czy samemu założyć instalację (samemu czyli zlecić to gazownikowi)?

Ile by kosztowała dobra instalacja gazowa do silnika 540i? Planuję zakup BMW 540i z 2002 roku. Koniecznie żeby była po lifcie i z ta dużą navi.
    Jak w ogóle silnik 540i radzi sobie z gazem? Jest wdzięczny w tym temacie silnik? Chciałbym wiedzieć ile ma kosztować instalacja LPG aby ewentualnie wyliczyć czy bardziej się opłaca kupić już zagazowane 540i czy nie.

I korzystając z okazji. Widziałem w ogłoszeniach że niektóre 540i mają manualne skrzynie biegów. Jako że będzie to auto głownie weekendowe i użytkowana raczej jako trzecie, bo mam służbowe a żona ma swoje, to chętnie bym się zastanowił właśnie nad manualem, ale czy taka moc to nie za dużo dla ręcznej skrzyni?

540i dobrze daje sobie rade z gazem. potrzebujesz jednak speca który ogarnie silnik V8. Instalacja będzie kosztowała minimum ze 3-4 koła ale warto dać tyle bo instalacja gazowa LPG to jakby nie było kolejny podzespół który może się zepsuć i narobić nerwów. Później pamiętaj o częstszej wymianie świec, przeglądzie instalacji i to chyba tyle.

Jak kupiłeś samochód i nadal aktualna instalacja to zapraszam an PW. Myślę, że się dogadamy. Mam doświadczenie w gazowaniu tych modeli, a są rzeczy, które tam łatwo można poplątać i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Zapraszam.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia